Românii din Washington au luat lumină de la Biserica Sfânta Cruce
La mii de kilometri de casă, românii din Statele Unite au întâmpinat Învierea Domnului cu aceeași credință și emoție ca în țară. În bisericile ortodoxe din Washington D.C., Virginia și Maryland, sute de oameni au venit aseară să ia lumină și să trăiască bucuria celei mai mari sărbători a creștinătății.
12 April 2026, 19:34