Reguli noi pe litoral. Turiștii care încalcă avertizările salvamarilor pe plajele din Eforie vor fi amendați. Consiliul local a luat această decizie după ce salvamarii au reclamat că tot mai mulţi turişti le ignoră avertismentele şi chiar sunt agresivi. Amenzile pot fi şi de două mii cinci sute de lei.