Sibiu, Regiune Gastronomică Europeană. La preluarea ștafetei, s-au gătit mii de preparate delicioase
Afumături, brânzeturi, fasole şi varză cu cârnaţi, dulciuri, berbecut la proţap, dar şi un uriaş taur gătit ore întregi deasupra cărbunilor încinşi. Toate s-au găsit la Sibiu, care de aseară este Regiune Gastronomică Europeană alături de o regiune din Grecia. O mie de soldaţi şi 500 de invitaţi au luat parte la o cină militărească gătită de 50 de bucătari.
13 February 2019, 22:35