Silvicultorii au protestat în Piața Victoriei pentru salvarea pădurilor proprietate publică a statului de la înstrăinare. Guvernul spune că pădurile statului rămân ale statului

Silvicultorii au ieșit în stradă în semn de protest față de un proiect de lege despre care susțin că ar permite privatizarea pădurilor statului și înstrăinarea a 3 milioane de hectare. Reprezentanții Guvernului resping însă o astfel de variantă și spun că inițiativa legislativă se referă la guvernanța corporativă, obiectiv asumat de România prin Planul National de Redresare și Reziliență.

Ultima Oră

Cele mai citite