Un an de la tragedia din Novi Sad, zi de doliu național. Zeci de mii de sârbi s-au adunat pentru a comemora victimele
Zeci de mii de sârbi s-au adunat astăzi, în Novi Sad, pentru a-i comemora pe cei care au pierit în tragedia de acum un an. Atunci, plafonul unei gări, care fusese renovată recent, s-a prăbușit și a strivit 16 oameni. Guvernul de la Belgrad a decretat că astăzi este zi de doliu național.
1 November 2025, 10:08 (actualizat 2 November 2025, 12:37)