Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a discutat vineri dimineaţă cu reprezentanţi ai Ministerului Industriei din Spania despre dezvoltarea şi stimularea producţiei de medicamente şi consumabile medicale în plan naţional.
9 January 2026, 13:28 (actualizat 9 January 2026, 14:08)