A fost eliberat elevul de la colegiul Alexandru Papiu Ilarian din Tg. Mureș care și-a înjurat și ulterior lovit diriginta, pe motiv că era persecutat de aceasta.
12 March 2024, 23:42 (actualizat 12 March 2024, 23:49)
Violenţa în şcoli asupra profesorilor atinge cote alarmante. Numai în ultimele zile, trei dascăli au fost agresați de elevii lor. Iar un adolescent a fost arestat prevenitiv pentru o astfel de faptă. După cazurile din Teleorman și Harghita, Constanța este acum în centrul atenției. Un elev de 16 ani este cercetat sub control judiciar după ce a lovit cu pumnii o profesoară.
Elevul de 16 ani din județul Teleorman care și-a agresat profesoara a primit mandat de arestare pentru 30 de zile. Adolescentul este cercetat pentru lipsire de libertate și tulburarea ordinii și liniștii publice. Polițiștii s-au autosesizat după ce pe internet au apărut imaginile filmate în clasă.