Primarul general al Capitalei a solicitat ca ASPA să se ocupe de câinii de la adăpostul Odăi. Mai multe ONG-uri și-au oferit sprijinul. Nicușor Dan: Animalele nu trebuie să sufere

Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a precizat pe pagina sa de Facebook că a solicitat ajutorul ASPA în cazul câinilor de la adăpostul Odăi, unde peste 700 de animale riscă să rămână pe drumuri. Câinii sunt victime ale neînțelegerilor dintre Primăria Sectorului 1 și Romprest.

Peste 700 de câini de la adăpostul Odăi riscă să rămână pe drumuri din cauza neînțelegerilor dintre Primăria Sectorului 1 și Romprest

Peste 700 de câini dintr-un adăpost al Primăriei Sectorului 1 din București riscă să rămână pe drumuri. Animalele sunt victime ale neînțelegerilor apărute în ultima perioadă între primărie și operatorul de salubritate din sector. Adăpostul a fost îngrijit până acum de angajații companiei de salubritate care între timp și-a retras oamenii.

Dispute pe finanțarea a 4 dintre cele mai importante spitale din București. Avertismentul managerilor unităților medicale

Patru mari spitale din București au trecut din administrarea Primăriei sectorului 1 la Primăria Capitalei. Managerii unităților medicale avertizează că decizia ar lăsa de fapt spitalele fără finanțare de la bugetul local, fiind nevoite să suporte cheltuielile din banii proprii, care nu există. Ministrul Sănătății dă asigurări că nimeni nu va fi văduvit de fonduri.

Ultima Oră

Cele mai citite