A fost noapte albă în orașul muntenegrean Nikšić. Mulțimea a ieșit în stradă și a protestat vehement după ce poliția a reținut 8 prelați ai Bisericii Ortodoxe Sârbe. Clericii se făcuseră vinovați de încălcarea regulilor stabilite în timpul pandemiei, adică au oficiat o slujba uriașă, la care nu s-a respectat niciuna dintre măsurile de protecție impuse prin lege.