Noul pod de la Brăila, deschis în urmă cu două săptămâni, e o piatră de încercare pentru șoferii care nu sunt atenți la semnele de circulație. Încă o mașină a fost filmată de o cameră de bord, în timp ce se afla pe contrasens, în zona de coborâre pe malul tulcean.
Podul suspendat peste Dunăre de la Brăila a trecut într-o nouă fază spectaculoasă de construcție: se montează grinzile din metal care vor susține platforma din zona centrală a podului.
De câteva săptămâni, sute de muncitori s-au mutat cu totul aici și lucrează 24 de ore din 24, 7 zile pe săptămână, pentru a termina la timp șoseaua care se va lega de podul peste Dunăre. Sunt imagini rare, nemaivăzute până acum pe un șantier de drum din România.