pod de flori
România și Republica Moldova celebrează astăzi 30 de ani de când locuitorii de pe ambele maluri ale Prutului au putut trece liber graniţa, după decenii de interdicţie.
30 de ani de la primul Pod de flori de peste Prut
Se împlinesc 30 de ani de la primul "Pod de flori" de peste Prut. Mai multe informații despre acest subiect are Irina Mihailici de la Chișinău.

