Tir echipat ultramodern, ca la ATI, la Pitești, pentru pacienții cu COVID-19. Numărul crescut al îmbolnăvirilor pune presiune pe unitățile medicale

Spitalul din Pitești a ajuns, din nou, la capacitate maximă pentru pacienții bolnavi de Covid 19. Cazurile noi din oraș vor fi tratate într-un tir echipat ultramodern, la fel ca în secția de terapie intensivă din spital. Și în alte județe din țară, numărul crescut al îmbolnăvirilor pune presiune pe unitățile medicale, dar și pe laboratoare. Din testele prelucrate au rezultat 1259 pozitive. 409 pacienți sunt tratați în secții de terapie intensivă. 39 au pierdut lupta cu boala într-un interval de 24 de ore

Ministrul Sănătății, verificări la Pitești

Vizită fulger a ministrului Sănătății, Nelu Tataru, la Pitești. A fost la unitatea de Terapie Intensiva mobilă, instalată la spitalul Județean, dar s-a interesat și de cazul tinerei care a murit de COVID-19, pentru care, acum, se face anchetă.

Ultima Oră

Cele mai citite