O biserică, monument istoric, a fost vandalizată în Argeș. Polițiștii au constatat că a fost deteriorată pictura exterioară a lăcașului de cult din comuna Moșoaia.
10 May 2026, 11:33 (actualizat 10 May 2026, 11:44)
Preoții de la Mânăstirea Curtea de Argeș spun că apa de la ploile din ultimele zile s-a infiltrat și a distrus pictura de deasupra altarului. Ei susțin că monumentul are nevoie de refacerea picturii și de consolidare.