Două mii de militari, la slujba de Te Deum, la Catedrala Națională. Busculadă la prima oră a dimineții printre pelerini

Sunt cozi imense la Catedrala Mântuirii Neamului la orice oră din zi și din noapte. Dimineață a avut loc prima busculadă serioasă. Sute de pelerini au forțat cordonul de jandarmi când au aflat că intrarea principală se închide. Au fost însă redirecționați spre o altă cale de acces. Și tot dimineață, Catedrala s-a umplut de 2 mii de militari, pentru care s-a ținut o slujbă de Te Deum.

Ultima Oră

Cele mai citite