Belgia: Câțiva hoți români au furat bunuri în valoare de peste jumătate de milion de euro
O grupare de hoți din România a dat peste o sută de spargeri în locuințe din diferite zone ale Belgiei. Prejudiciul făcut de infractorii români este de peste jumătate de milion de euro. Românii, originari din Buzău, au furat, în special, unelte folosite în curte, biciclete și combustibil, transmite DIICOT.
9 September 2020, 18:19