Protest la Penitenciarul Vaslui. Agenţii refuză să mai intre la lucru din cauza orelor suplimentare neplătite
Protest la Penitenciarul Vaslui. Mai mult de jumătate dintre agenţi au refuzat să mai lucreze. Oamenii se plâng că sunt prea puţini şi, din acest motiv, s-au strâns mii de ore suplimentare lucrate şi neplătite. În plus, deficitul sever de personal pune în pericol siguranța penitenciarului. Mai multe amănunte oferă corespondentul TVR, Răzvan Cojocariu.
8 December 2017, 08:34