Șoferii din Capitală vor putea circula din nou prin pasajul rutier Unirii din centrul orașului. După mai mult de două luni în care au fost nevoiți să găsească rute alternative și să piardă timpul în aglomerație, de duminică vor putea trece printr-un tunel refăcut, cel mai tehnologizat și modern din România, susțin reprezentanții primăriei.