Bilanțul COVID de luni: Numărul cazurilor noi și al spitalizărilor, în creștere - 1.474 de infectări și 1.941 de pacienți internați
Numărul cazurilor noi și al spitalizărilor este în creștere luni, arată datele publicate de Ministerul Sănătății. Astfel, în ultimele 24 de ore, au fost raportate 1.474 de cazuri noi, în creștere cu 568 față de duminică, iar 1.941 de pacienți cu COVID-19 sunt internați în spitale, cu 66 mai mulți decât ieri.
12 September 2022, 13:19