pacienti infectati coronavirus
Situație dramatică la spitalul de urgență din Galați. 38 de angajați s-au infectat cu noul coronavirus numai în ultimele trei zile. Mai multe secții au fost închise pentru dezinfecție. Medicii sănătoși sunt epuizați fizic și psihic și fac un apel disperat către gălățeni să evite locurile aglomerate și să poarte masca de protecție.
Focar de infecție cu coronavirus la Institutul Național de Neurologie din Capitală. Toți cei infectați sunt cadre medicale
Este focar de COVID-19 la Institutul Naţional de Neurologie din Bucureşti. Managerul spitalului a confirmat pentru TVR că 14 persoane au fost infectate cu noul coronavirus în secția ATI.

