Medici renumiți din Japonia cer anularea Jocurilor Olimpice din motive de pandemie

Medicii japonezi avertizează că, după jocurile olimpice, omenirea ar putea asista la o nouă explozie de cazuri COVID. Ba chiar, la apariția unui nou mutant: varianta „Olimpiada de la Tokyo". Sunt tot mai multe voci în Japonia, de la omul de rând, până la medici și instituții media care cer amânarea competiției.

Ultima Oră

Cele mai citite