Ciucă - mesaj la 31 de ani de la proclamarea Independenţei R.Moldova: Am fost, suntem şi vom fi alături de fraţii de peste Prut
Premierul Nicolae Ciucă a transmis sâmbătă un mesaj la împlinirea a 31 de ani de la proclamarea Independenţei Republicii Moldova, afirmând că, în toată această perioadă, ''România a fost alături de fraţii de peste Prut, de guvernele de la Chişinău, încercând să ajute la dezvoltarea instituţională, economică şi la procesul de democratizare şi integrare europeană''.
27 August 2022, 10:42