Fostul ministru al Sănătății, Nelu Tătaru, urmărit penal pentru luare de mită
Fostul ministru al sănătății, Nelu Tătaru, este acuzat de luare de mită. Potrivit DNA, în calitate de medic chirurg la spitalul din Huși, Tătaru ar fi luat mită de la pacienții săi între 100 și 500 de lei, dar și ouă sau găini.
10 October 2024, 08:11 (actualizat 10 October 2024, 18:52)