Activista iraniană Narges Mohammadi, laureata Premiului Nobel pentru Pace, a transmis un mesaj de mulţumire din închisoare. ”Aspirăm la democraţie, la libertate, la drepturile omului şi la egalitate”

''Victoria nu este uşoară, dar este sigură'': activista iraniană pentru drepturile femeilor Narges Mohammadi, laureată a Premiului Nobel pentru Pace, a transmis în secret un mesaj de mulţumire din celula ei din Teheran, relatează AFP, preluată de Agerpres.

Ultima Oră

Cele mai citite