Florin Manole (PSD): România nu mai poate continua cu jumătate de guvern
Florin Manole, reprezentant al PSD, a atacat dur Guvernul Bolojan în plenul Parlamentului, la dezbaterea moțiunii de cenzură, susținând că Executivul nu mai are legitimitate politică și că România este condusă de „jumătate de guvern”. Social-democratul a invocat creșterea TVA, scăderea puterii de cumpărare, situația din educație și blocarea salariului minim, afirmând că premierul Ilie Bolojan „trebuie să plece”.
5 May 2026, 13:25