Munte de moloz, cu acordul primăriei. Zeci de tone de deșeuri au fost depozitate lângă un drum din Comănești

Controverse în localitatea Comăneşti, din judeţul Bacău, după ce autoritățile locale au decis să folosească molozul rămas de la șantierele unor școli pentru consolidarea unui drum. Zeci de tone de deșeuri au fost deja depozitate în zonă, spre nemulțumirea locuitorilor. O anchetă va stabili dacă acțiunea este legală și ce impact are asupra mediului.

SUA: 100 de persoane dispărute după prăbușirea unui bloc în Miami

Stare de urgență la Miami unde aproape o sută de persoane sunt dispărute după prăbușirea unui bloc de apartamente. Până acum o singură persoană a murit și mai multe zeci au fost salvate de sub dărâmături. Clădirea de 12 etaje și veche de 40 de ani s-a prăbușit ieri dimineață din motive care nu au fost până acum elucidate.

Ultima Oră

Cele mai citite