misiune de salvare
Misiune dificilă a salvamontiștilor în munții Făgăraș. Doi turiști au căzut într-o prăpastie de 80 de metri și doar unul dintre ei a supraviețuit.
Asistent medical pe un elicopter SMURD, trimis în misiune ca să salveze victima unui accident rutier. Victima era chiar băiețelul său
"Niciodată nu am crezut că, văzăndu-mi băiatul plângând, voi fi cel mai fericit om de pe pământ". Sunt cuvintele unui tată, asistent medical pe un elicoter SMURD, care zilele trecute a avut cea mai grea misiune din viață: cea de a-și salva propriul copil. Băiatul, în vârstă de 4 ani, fusese lovit de mașină, iar elicopterul pe care lucra tatăl său a fost trimis de urgență să îl preia și să îl transporte la spital. Vă avertizăm că sunt detalii cu puternic impact emoțional!
Băiețelul salvat din puț se simte bine: se joacă, este vesel și aleargă prin salon
Vesti din ce in ce mai bune de la medicii care îl îgrijesc pe Danuț, băiețelul de nici doi ani din Teleorman care a stat în fântână o jumătate de zi. Copilul se simte bine acum, spun doctorii de la Grigore Alexandrescu, acolo unde este internat micuțul. Se joacă, este vesel și aleargă prin salon. Potrivit purtătorului de cuvânt al Spitalului Grigore Alexandrescu, băiețelul ar putea fi externat săptămâna viitoare.
Băiețelul de 2 ani salvat din puț respiră spontan și se simte mai bine. El va fi transferat în secția de pediatrie
Copilul salvat dintr-un puţ din Teleorman acum o săptămână se simte mai bine, au anunţat medicii de la Spitalul Grigore Alexandrescu. Băieţelul de aproape doi ani este în stare stabilă, ameliorată şi respiră spontan.
Băiețelul salvat din puț rămâne detubat, însă respiră greu, cu mască de oxigen
Copilul, în vârstă de 2 ani, este internat în secția de Terapie intensivă a Spitalului Grigore Alexandrescu din Capitală. Băiețelul a căzut într-un puţ din curtea casei marți dimineață. A fost scos de pompieri, după mai bine de 10 ore.
Dănuț, copilul salvat din puț, respiră spontan și va fi evaluat neurologic. Starea lui rămâne critică din cauza problemelor pulmonare
Dănuț, băiețelul de un an și opt luni care a fost salvat din puț, respiră spontan, cu mască de oxigen, după ce a fost detubat, joi seară, a anunțat Raluca Alexandrescu, purtătoarea de cuvânt a Spitalului Grigore Alexandrescu. Medicul a spus că problemele pulmonare nu au fost încă rezolvate, dar faptul că a fost detubat este foarte bine.
Copilul salvat din puţ a fost detubat și respiră spontan
Joi seară, micuțul Dănuț de un an și 8 luni a fost detubat. Acum respiră spontan, potrivit informațiilor obținute de Știrile TVR. Băiatul rămâne internat în secția de terapie intensivă a spitalului Grigore Alexandrescu.
Dosar penal in rem în cazul copilului care a căzut într-o fântână în Teleorman. Mama și bunicii, audiați de poliție
Mama copilului de un an și 8 luni, precum şi bunicii din partea tatălui au fost citaţi la sediul Poliţiei Judeţene Teleorman. Cei 3 au fost audiaţi ore întregi.
Dănuţ, băiețelul scos din puț, a fost vizitat de salvatorii săi
Copilul de doi ani, din Teleorman, căzut într-un puţ ieri dimineață, este încă în stare gravă, internat în secția de terapie intensivă a spitalulului "Grigore Alexandrescu". El a suferit un stop cardiac în drum spre București, dar medicii au reușit să îl stabilizeze. Micuțul a fost scos din puţ aseară, dupa mai bine de 10 ore şi era conștient când a fost adus la lumină. A fost preluat imediat de medici și transportat cu elicopterul la București. Peste 50 de pompieri au fost implicați în operațiune.

