Dureri crunte, condiții improprii și transfer în Belgia cu bani din donații. Anchete la Centrul de Arși de la Floreasca
România îşi arată încă o dată neputința de a trata marii arşi. Aproape două luni a durat chinul unei femei arse pe 70% din suprafața corpului, în singura clinică de mari arşi din ţara noastră. A stat 53 de zile internată la Spitalul Floreasca din Capitală, cu şanse minime de supravieţuire şi cu dureri cumplite. Familia şi prietenii au strâns 200 de mii de euro pentru două luni de tratament peste hotare şi au reuşit, în final, să obţină transferul.
28 July 2025, 19:26