Ministrul Energiei: La Azomureş am creat un sistem prin care îngrăşămintele să meargă direct la fermieri
Mare pare din gazul din Marea Neagră o să meargă în industria din România, în industria petrochimică, iar la Azomureş, împreună cu ministrul Agriculturii, Florin Barbu, deja am creat un sistem prin care îngrăşămintele vor merge direct la fermieri, a declarat, luni, ministrul Energiei, Bogdan Gruia Ivan, la "Ora Guvernului", în plenul Camerei Deputaţilor.
16 February 2026, 17:53 (actualizat 16 February 2026, 18:05)