medici epuizati
Cadrele medicale din Botoşani au protestat în fața Prefecturii. Oamenii sunt nemulțumiţi de faptul că statul nu își respectă obligația de a acorda pensie de urmaş pentru copiii angajaților din sistemul de sănătate, morți în urma infectării cu COVID-19.
Epuizați, dar zi și noapte alături de pacienți | Un reportaj din inima secţiei ATI a Spitalului Victor Babeş din Timişoara
În spitalele COVID din ţară, medicii şi asistenţii sunt extenuaţi. De la începutul pandemiei, lucrează continuu, fără concedii sau zile libere. Şi cu toţii ştiu că lunile care vor urma vor fi, probabil, şi mai grele decât cele pe care le-au trăit până acum. Urmăriţi un reportaj din inima secţiei ATI a Spitalului Victor Babeş din Timişoara realizat Adriana Pinti şi Mihai Pinti.
- 1
- 2

