Lovitură pentru șoferii cu bolizi. Nu mai pot evita impozitul prin radiere temporară
Vremuri grele pentru românii care reușeau, până acum, să păstreze în garaj bolizi de lux fără să plătească un leu impozit. Ministerul Dezvoltării a pus oficial „stop” portițelor fiscale prin care mașinile cu motoare uriașe „dispăreau” din evidențe fix înainte de Revelion. Noua lege, aflată în dezbatere, schimbă radical regulile vânzării și deținerii unui autoturism în România.
20 January 2026, 07:53 (actualizat 20 January 2026, 07:54)