Dragoș Anastasiu a fost martor-denunțător în dosarul mitei pentru ANAF, potrivit DNA. Opoziția îi cere demiterea
Vicepremierul Dragoș Anastasiu a fost martor denunțător în dosarul mitei pentru ANAF. Sunt precizările cu care a venit DNA după ce vicepremierul a dorit să își clarifice situația. Este singura reacție a vicepremierului, după avalanșa de solicitări de a-și da demisia venita de la politicieni, dar și de la sindicate. Președintele Nicușor Dan a transmis că acest caz reprezintă o mare problemă, iar premierul Ilie Bolojan păstrează tăcerea.
26 July 2025, 17:34 (actualizat 26 July 2025, 18:38)