Marina Manea
Nicio școală și nicio grădiniță nu este închisă în Capitală. Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Școlar al Municipiului București, Marina Manea, a anunțat că rata de absenteism este ridicată în această perioadă, mai ales în grădinițe. Ea a spus că, cel mai probabil, părinții au decis să nu ducă la grădiniță copiii pentru a-i proteja în contextul răspândirii gripei.

