Ludovic Orban, despre demisie: Am considerat că e un gest de onoare și de demnitate
Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat, marţi, că a demisionat din funcţia de premier ca un gest de "onoare şi demnitate", urmare a rezultatului înregistrat de PNL la alegerile parlamentare, subliniind că demersul a fost unul de natură personală la care s-a gândit de când a văzut rezultatul votului.
8 December 2020, 13:16