Locomotiva care a provocat accidentul îngrozitor din gara Galați tocmai ieșise din revizie. Ministrul Transporturilor: Sunt zeci de ani, cam 20, de când nu s-a cumpărat nicio garnitură de tren nou în România

Locomotiva care a provocat accidentul din Galați, în urma căruia o persoană a murit și 3 au fost rănite, ieşise din pregătirea tehnică exact în dimineața zilei de sâmbătă. Este o informație confirmată chiar de ministrul Transporturilor, în prima sa conferință de presă după tragicul eveniment. În explicațiile date public, Sorin Grindeanu a vorbit despre subfinanțarea din domeniul feroviar.

România are de modernizat peste o mie de kilometri de cale ferată (raport)

România are de modernizat peste o mie de kilometri de infrastructură feroviară, în timp ce Polonia, cu o lungime traseelor feroviare nu cu mult mai mare decât a României, a reuşit să reabiliteze mai mult de 1.500 de kilometri cu fonduri europene, într-un singur exerciţiu bugetar european, arată datele raportului "Să luăm trenul. Renaşterea călătoriilor cu trenul într-o Românie europeană", realizat de Asociaţia 2Celsius, în cadrul proiectului Europe on Rail.

Spectacol de epocă în Gara Târgu Mureș. 150 de ani de la înfiinţarea căii ferate care leagă oraşul de Alba Iulia

Una dintre cele mai impresionante locomotive cu abur încă în funcţiune a intrat în gara din Târgu Mureş pentru a marca 150 de ani de la înfiinţarea căii ferate care leagă oraşul de Alba Iulia. Locomotiva Pacific este obiect de patrimoniu şi poate fi admirată de public alături de un vagon al Trenului Regal şi de un automobil pe roţi de tren.

Locomotive vechi de 40 de ani, riscuri la fiecare kilometru

Drumul cu trenul în România este mai degrabă o cursă riscantă. Nici vorbă de călătorii rapide, moderne şi confortabile ca în alte ţări. La noi trenurile deraiază şi locomotivele iau foc în mers. Iar călătorii sunt primiţi în vagoane reparate la nesfârşit. Cheltuielile sunt mari, datoriile uriaşe, iar investiţiile amânate de ani buni. Şi astăzi a fost anulat un contract pentru cumpărarea a 40 de garnituri noi.

Ministrul Transporturilor "rupe pisica" la CFR, fără demiteri. Problemele de pe calea ferată au încins şi disputele politice

Ministrul Transporturilor a ieşit să ofere explicaţii, însă a anunţat că, deocamdată, nu 'cade' niciun cap. Directorul CFR Călători rămâne în funcţie, după întârzierile trenurilor şi modul în care au fost trataţi călătorii. A fost 'o greşeală de moment' a explicat Cătălin Drulă. Premierul Florin Cîţu a lăsat de înţeles că demiterea directorului ar fi fost obligatorie.

După întârzieri de până la 30 de ore, trenurile spre mare circulă aproape normal

Călătorie de coșmar pentru sute de pasageri, care au pornit miercuri cu trenurile de la mare, din Mangalia, și au ajuns abia în noaptea de joi spre vineri la destinație, la Timișoara, după circa 30 de ore de stat în tren. Garniturile au avut 15 ore de întârziere. Și trenul Mangalia-Arad a avut o întârziere de 10 ore. Călătorii, printre care și 30 de copii, au ajuns la destinație după ce au parcurs aproape 850 de km în 27 de ore. Singura veste bună este că specialiștii căilor ferate au reușit să înlăture problemele cauzate de ciocnirea trenurilor de marfa iar acum se circulă aproape normal spre mare.

Ultima Oră

Cele mai citite