Centrul de Permanenţă din Râmnicu Vâlcea, închis din cauza lipsei de medici
Rămas fără medici, Centrul de Permanenţă din Râmnicu Vâlcea, care asigura servicii medicale de bază, a fost închis pentru trei luni. Medicii de familie au refuzat să mai lucreze pentru că nu le-au fost plătite gărzile. Ba chiar, spun că au fost nevoiți să vină cu bani de acasă pentru a asigura materialele sanitare necesare.
27 ianuarie 2024, 14:15 (actualizat 27 ianuarie 2024, 14:16)