Dialog între președinta și vicepreședinta CAB, în timpul conferinței de presă. Ce a răspuns Lia Savonea pentru TVR

„Alo, m-a sunat Lia” s-a auzit în microfoanele jurnaliştilor prezenţi la conferinţa extraordinară a Curţii de Apel Bucureşti. Una dintre judecătoarele de la prezidiu a primit un telefon de la şefa Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie, Lia Savonea, care a ridicat suspiciuni şi controverse. Mai ales că, după ce judecătoarea a revenit în sală, i-a şoptit răspunsul la o întrebare preşedintei Curţii de Apel. Explicaţiile au venit peste câteva ore. Şi au respins orice legătură între telefonul enigmatic şi declaraţiile făcute în conferinţă, care îl vizau pe fostul ministru al Justiţiei, Cătălin Predoiu.

Șefa CAB a respins acuzațiile din documentarul Recorder. Judecătoare: Tot ceea ce a spus Laurențiu Beșu este adevărat

Momente fără precedent la conferința de presă convocată de conducerea Curții de Apel București, după difuzarea documentarului Recorder „Justiție capturată”. Judecătoarea Raluca Moroșanu a venit în fața conducerii instanței și a camerelor de luat vederi și l-a susținut public pe colegul ei, Laurențiu Beșu, care a apărut în documentar.

Ultima Oră

Cele mai citite