Într-o mișcare fără precedent, zeci de reporteri acreditați la Pentagon și-au predat legitimațiile de acces și au părăsit vestita clădire din care transmiteau corespondențe zilnice. Este o manifestare de protest față de noua politică a Departamentului de Război, care a impus restricții în comunicarea cu presa.
16 October 2025, 12:28 (actualizat 16 October 2025, 13:53)