Zeci de reporteri acreditați la Pentagon și-au predat legitimațiile de acces, după restricțiile impuse privind presa

Într-o mișcare fără precedent, zeci de reporteri acreditați la Pentagon și-au predat legitimațiile de acces și au părăsit vestita clădire din care transmiteau corespondențe zilnice. Este o manifestare de protest față de noua politică a Departamentului de Război, care a impus restricții în comunicarea cu presa.

Ultima Oră

Cele mai citite