la mare de 1 mai
Acum 20 de ani, pentru mulţi, ziua de 1 Mai era sinonimă cu Neptun sau Costineşti. Staţiunile prindeau viaţă ca prin farmec. Străzile se umpleau de tineri entuziaşti. Nu de puţine ori, chefurile s-au lăsat cu distrugeri şi intervenţia jandarmilor. Cum este acum, de 1 Mai, în Neptun sau în staţiunea tineretului, vedeţi în reportajul următor.
"Locurile se tot schimbă, dar oamenii sunt aceiași - e spiritul de Vamă". Încă o noapte de distracție la malul mării
Suntem în plin weekend de 1 Mai, iar centrul distracţiei este pe litoral. Acolo au ajuns zeci de mii de turişti, majoritatea tineri pregătiţi să se distreze cel puţin 3 zile şi 3 nopți. Nicăieri nu e ca în Vamă, spun cei care nu concep altă destinaţie de 1 Mai.

