UDMR participă la dezbaterea moţiunii de cenzură. Kelemen Hunor: "Nu pot să votez nici pentru moţiune, nici împotriva ei"

Parlamentarii UDMR vor participa la dezbaterea moţiunii de cenzură iniţiată de liberali, a anunţat Kelemen Hunor, marţi dimineaţa, în urma reuniunii parlamentarilor UDMR. Liderul formaţiunii a precizat, însă, că deşi va participa la dezbatere nu va vota nici pentru moţiune, nici împotriva ei. Admite, însă, că "greşelile Guvernului Grindeanu au fost greşeli majore".

Reacţii politice la anunţul premierului de abrogare a ordonanţei

Administraţia Prezidenţială crede că prin decizia de abrogare a ordonanţei se face un pas important pentru corectarea situaţiei create, în timp ce partidele de opoziţie aşteaptă clarificări şi asigurări publice din partea PSD că va renunţa la alte măsuri abuzive.

Ultima Oră

Cele mai citite