Noi emoţii pentru elevii de gimnaziu şi liceu. Joi au susţinut a doua simulare scrisă pentru examenele naţionale. Cei de clasa a VIII-a au dat proba la matematică, iar cei de a XI-a şi a XII-a au avut de ales între istorie şi matematică, în funcţie de profilul la care studiază.