Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, despre Spitalul din Deva: Am avut un management care nu a făcut față. Am instalat manager și director medical - medici militari

După Suceava și Spitalul din Deva are de azi o conducere militarizată. Aflat în vizită în județul Hunedoara, ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, a mai  anunțat că toate cadrele medicale de la Spitalul Județean Deva vor fi testate pentru coronavirus, urmând ca apoi să stea în hoteluri și să nu se mai întoarcă acasă până la aflarea rezultatului. 

Cum să avem grijă de sănătatea ochilor când stăm mult în casă

Această epidemie, care ne obligă să ne petrecem viața între patru pereți, are loc în epoca tehnologiei moderne. Imaginați-vă cum ar fi arătat izolarea în urmă cu 30 ani. Folosirea în exces a tehnologiei vine însă la pachet cu un cost mare, pe care îl plătim cu sănătatea noastră.

Coadă și pericol de contaminare la Direcţia de Sănătate Publică Bucureşti. Oamenii au venit să-și ia adeverințele de ieșire din izolare

A fost din nou coadă în stradă la Direcţia de Sănătate Publică Bucureşti. Sute de persoane s-au expus pericolului de contaminare şi au aşteptat la rând eliberarea adeverinței de ieșire de la izolare. Oamenii se plâng că nimeni nu răspunde la e-mail sau la telefon, aşa că au fost nevoiți să vină la sediul DSP. Ministerul Sănătății admite că este o problemă de suprasolicitare, dar atrage atenția că oamenii își pot lua certificatele necesare și de la medicii de familie.

Ultima Oră

Cele mai citite