Ion Iliescu: Nu mi-a fost frică de viață și poate tocmai asta face ca relația cu moartea să fie una decentă
Fostul președinte Ion Iliescu afirmă, într-un interviu realizat înainte de a fi internat în spital, că ''e important ca fiecare să simtă și să știe că viața merită trăită nu doar pentru că ți s-a dat, ci pentru că ai o datorie față de ea - să o personalizezi, să o faci să fie viața ta, nu viață, pur și simplu''.
19 June 2025, 21:12 (actualizat 21 October 2025, 08:58)