Recomandări ale Ministerului Sănătăţii, în contextul inundaţiilor. "Apa din reţea se poate consuma fiartă şi răcită"
Ministerul Sănătăţii a transmis sâmbătă, printr-un comunicat, mai multe recomandări pentru populaţie, având în vedere inundaţiile din ţară. Astfel, ministerul precizează că, pentru mai multă siguranţă, apa din reţea se poate consuma fiartă şi răcită - apa trebuie lăsată să se răcească singură, fără adăugarea de gheaţă.
14 September 2024, 15:30