Copil de 11 ani, decedat în Vaslui. Mama și două fete, spitalizate.Posibilă intoxicație cu alimente sau substanță toxică
Caz grav într-o localitate din Vaslui. Atenţie, urmează informații cu puternic impact emoţional! Un copil a murit acasă, iar cele două surori ale sale au fost transportate la spital împreună cu mama lor. La 112, mama a anunţat că au mâncat crenvurști de la magazinul din sat. Însă, din primele cercetări, s-a conturat și o altă ipoteză: intoxicația cu o substanță pentru deparazitarea păsărilor.
1 October 2025, 08:49 (actualizat 1 October 2025, 22:10)