Copil de 11 ani, decedat în Vaslui. Mama și două fete, spitalizate.Posibilă intoxicație cu alimente sau substanță toxică

Caz grav într-o localitate din Vaslui. Atenţie, urmează informații cu puternic impact emoţional! Un copil a murit acasă, iar cele două surori ale sale au fost transportate la spital împreună cu mama lor. La 112, mama a anunţat că au mâncat crenvurști de la magazinul din sat. Însă, din primele cercetări, s-a conturat și o altă ipoteză: intoxicația cu o substanță pentru deparazitarea păsărilor.
Ciuperci

Zeci de localnici din Botoşani au ajuns la spital după ce au consumat ciuperci otrăvitoare. Simptomele intoxicării

Ciupercile au apărut ca după ploaie, la fel și cazurile de oameni intoxicați. Cei care ignoră faptul că și doar o ciupercă otrăvitoare face rău, ajung la spital cu probleme grave. În județul Botoșani sunt zeci de astfel de cazuri în ultimele zile. Vremea ploioasă a favorizat creşterea ciupercilor, iar culegătorii au strâns, vândut şi consumat mai mult decât în altă perioada a anului.

Ultima Oră

Cele mai citite