Românii care muncesc în străinătate încep să vină acasă, de sărbători. În vama Nădlac, au fost deschise nouă căi de intrare în țară pentru a reduce timpii de așteptare. Cei care se întorc acasă de Crăciun spun că ar fi venit oricum, indiferent dacă vin în zone în care se impune carantină.