Tânărul înjunghiat în timp ce se plimba în Grădina Botanică din Craiova este în stare gravă. Agresorul este elev al liceului militar și fusese declarat apt la testările psihologice

Băiatul care a ucis o fată de 14 ani și a rănit grav un alt tânăr, în Grădina botanică din Craiova, este fiu de polițist și elev la Colegiul Militar. Agresiunea a avut loc marți, în toiul zilei. Adolescentul de 17 ani s-a năpustit asupra celor doi. Fata nu a avut nicio șansă de supraviețuire, iar tânărul rănit este în stare foarte gravă. Potrivit reprezentanților liceului, nu avea abateri disciplinare grave și fusese declarat apt la toate testările psihologice. Băiatul și-a atacat victimele cu un cuțit de vânătoare.

O femeie a fost înjunghiată de soţul cu care se află în divorț. Victima este de profesie medic și a mai fost agresată de bărbat

Caz cutremurător la Suceava! O femeie, medic rezident la spitalul din oraș, a fost înjunghiată de soțul cu care se află în divorț. Cei doi nu mai locuiau împreună, dar bărbatul a venit la apartament, în ciuda ordinului de protecție și a atacat-o. Martori la întreaga scenă au fost cei doi copii ai lor. Informații ce vă pot afecta emoțional!

Violența în școli, între elevul înjunghiat de un coleg și profesorul cercetat penal pentru că ar fi lovit mai mulți copii. Specialiștii spun că agresiunile sunt, de fapt, oglinda societății noastre

În Galați, un elev și-a înjunghiat un coleg chiar în incinta școlii, după un conflict verbal cu acesta. Victima a ajuns la spital. Cadrele didactice, copiii și parinţii sunt şocaţi de incident. Și în Covasna, elevii unei școli și familiile lor sunt revoltați că un profesor cercetat penal pentru agresiune asupra unor copii a fost lăsat să se întoarcă la catedră. Cum explică psihologii aceste comportamente violente aflați din materialul următor. Atenție, sunt detalii care vă pot afecta emoțional!

Un bărbat a fost arestat după ce a înjunghiat două persoane cu un briceag, într-o comună din Botoșani

Un bărbat în vârsta de 44 de ani din comuna Vorniceni, judeţul Botoşani, a fost reţinut, sâmbătă, de poliţişti, după ce ar fi înjunghiat cu un briceag două persoane, a anunţat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean, Delia Nenişcu. Potrivit acesteia, reţinerea bărbatului a avut loc în urma unor percheziţii la locuinţa agresorului, când a fost găsit briceagul.

Ultima Oră

Cele mai citite