O femeie a fost înjunghiată în plină stradă de bărbatul cu care locuise. Suspectul este un fost șef al Poliției Locale Oradea

Scene cumplite la Oradea. O femeie a fost înjunghiată în plină stradă de bărbatul cu care locuise până de curând. A ajuns în stare foarte gravă la spital, iar medicii se luptă să-i salveze viaţa. Agresorul a dispărut imediat după incident și a fost prins de polițişti câteva ore mai târziu. Este vorba de fostul şef al Poliţiei locale din Oradea. Bărbatul lucra în prezent ca responsabil cu problemele de mediu, în aceeaşi instituţie.

Austria: Doliu național după atacul terorist de la Viena. Patru morți și 22 de răniți

Sunt 3 zile de doliu național în Austria, după atacurile teroriste din plin-centrul Vienei. Patru oameni au fost uciși și 22, răniți, de atacatori care au deschis focul la întâmplare. Unul dintre agresori a fost împușcat mortal de poliție. Dar celălalt sau ceilalți, nu se știe sigur câți au fost, sunt de negăsit. Alerta se menține. În întreaga țară se desfășoară o uriașă operațiune de căutare. 14 persoane au fost arestate până acum. Vă atenționam că imaginile și informațiile pot avea impact emoțional.

Trei liceeni din Vaslui au ajuns la spital după ce au fost înjunghiați în plină stradă, chiar de un coleg

Caz șocant la Vaslui care trage un semnal de alarma legat de explozia cazurilor de violență în rândul tinerilor. De aceasta dată, trei liceeni din Vaslui au ajuns la spital după ce au fost înjunghiați în plină stradă, chiar de un coleg. Se pare că acesta ar fi avut un conflict mai vechi cu victimele. După ce i-a atacat, a fugit, însă după o oră s-a predat unui echipaj de poliție. Informații care va pot afecta emoțional.

Ultima Oră

Cele mai citite