Un restaurant din Suedia are în meniu doar preparate din resturi alimentare pentru a reduce risipa. Proprietarii au renunțat la localul cu stele Michelin pentru a-și dechide propria afacere

O parte a omenirii aruncă zilnic la gunoi tone de mâncare nealterată. Proprietarii unui restaurant din Suedia au în meniu doar preparate din resturi alimentare și nu duce lipsă de clienți. Ei vor să atragă atenția clienților și lumii întregi că mâncarea rămasă de pe o zi pe alta poate fi consumată fără probleme.

Ultima Oră

Cele mai citite