Polițiștii și Protecția Copilului fac anchetă în cazul elevului de 7 ani care a dus o armă de tip airsoft la școală să se joace cu colegii

Continuă ancheta în Constanța, în cazul copilului de 7 ani care a mers la școală cu o armă cu lunetă de tip airsoft. Tatăl copilului a fost amendat cu cinci mii de lei, pentru că nu a asigurat arma corespunzător. Aceasta a fost confiscată de polițiști. Oamenii legii au deschis un dosar penal pentru rele tratamente aplicate minorului, dar fac și verificări cu privire la felul în care a fost asigurată paza în școală.

Un elev de 7 ani din Constanța a venit la școală cu o armă cu lunetă, de tip airsoft. Poliția a deschis dosar penal

Incident șocant la o şcoală din Constanța. Un elev de 7 ani a venit în curtea școlii cu o armă cu lunetă de tip airsoft, neletală și cu mai multe pistoale de jucărie. Din fericire, nimeni nu a fost rănit. Nu uitaţi: dacă un copil este în pericol, anunţați la numărul unic de urgenţă 119! Atenție, sunt informații ce vă pot afecta emoțional!

Ultima Oră

Cele mai citite