Tragedii cu repetiție. Incendii produse în spitale şi unităţi farmaceutice, în ultimii 10 ani în România

Un incendiu a izbucnit, la 29 ianuarie 2021, la un pavilion al Spitalului ”Matei Balş'” din Capitală, fiind declanşat planul ”roşu”. Patru pacienți au murit în incendiul major izbucnit vineri dimineață într-un pavilion cu pacienți COVID. Zeci de bolnavi au fost evacuați. În ultimii 10 ani, în țara noastră, au avut loc mai multe incendii în spitale, soldate cu zeci de victime.

Ultima Oră

Cele mai citite